Manažerka se štětci v ruce aneb v čem jsem jiná s telefony okolo sebe

Co vy vlastně děláte?

A kde máte salon?

V posledních měsících na tuto otázku odpovídám stále častěji. V letních měsících jsem se potkala se spoustou žen při osobním líčení, při líčení na fotografie nebo na svatbu. Jsem za to moc ráda. Nejen, že je pro mě každé takové setkání úžasná zkušenost a velká dávka energie, mám hlavně z každé nové klientky radost! Nová setkání jsou pro mě úžasné zážitky, poznání nových zajímavých žen a rozšíření obzorů.

Ale otázka: „Čím vy se vlastně živíte, vždyť nemáte svůj salon…“ mi nedala spát a chci vám dnes vysvětlit, jak to tedy se mnou je.

Ano, salón nemám. Ani jej mít nechci.

A živím se něčím, co moje klientky dost často překvapí. Jsem totiž stále zaměstnaná. Líčení, styling a krása jsou mojí vášní a koníčkem od srdce. Opravdu! Od malička mám ke tvoření blízko a vždy jsem ráda patlala barvy, tvořila si výzdobu pokoje, batikovala, kreslila temperami (do teď má moje babička na stěně sérii plastických obrázků z gázy, nití a temperových barev, které jsem vytvořila jako dárek asi ve čtrnácti) nebo psala.

Michala Merinska

Co mě tedy živí? Místo štětců telefony a tým

Už téměř třináct let se profesně pohybuji ve sféře zákaznického servisu, prodeje a vedení lidí. Ano, jsem manažerka, která si ráda hraje se štětci a barvami. Před deseti lety jsem dostala příležitost vést tým operátorů v jednom brněnském call centru a už jsem v této branži zůstala. Prošla jsem různými pozicemi, vedla různé projektové týmy jako projektová manažerka, potkávala se se zadavateli a lidmi z velkých firem. Vedení lidí mě provází až do současnosti, kdy jsem zodpovědná za 3 oddělení v jedné nadnárodní společnosti a řídím a zodpovídám za tým téměř 85 lidí.

Za celou dekádu v oblasti zákaznického servisu jsem se naučila neuvěřitelně moc. Prošla jsem řadou komunikačních a prodejních kurzů a školení. Naučila jsem se zvládat krizové situace, převzít zodpovědnost za rozhodnutí, stát si za svým a jít dopředu k plnění cílů. Naučila jsem se respektovat individualitu lidí v týmu a s každým komunikovat jinak, podle toho, co přinášelo největší efekt. Prošla jsem několika týdenním intenzivním výcvikem koučů a koučovací techniky se staly mojí pravou rukou (a to nejen v pracovním životě).

Celých deset let jsem se komunikaci, naslouchání, rozvoji a vedení lidí, řešení problémů a kritických situací a manažerským dovednostem učila v praxi. Tak moc jsem s tím srostlá, že se postupně koučovací techniky, pozitivní přístup, hledání řešení stalo mojí součástí.

Naučila jsem se, že k manažerce slzy nepatří…

V poměrně tvrdém prostředí cílů, nákladů, podmínek a pravidel jsem se naučila jedno. Naučila jsem se na sobě pracovat, učit se a rozvíjet se. Při neúspěchu se vyplakat v koutě, poučit se a jít dál. A hlavně jsem se naučila, že zaměstnání a kariéra nejsou v životě všechno, že jsou jiné důležité věci na světě.

Láska k sobě, vztah, svoboda, touha, vášeň. Žít takový život, kterého člověk na smrtelné posteli nebude litovat.

Začala jsem prostě dělat, co mě baví.

Díky různým peripetiím v mém životě a neuvěřitelně dobrodružné cestě Indonésií jsem si uvědomila, že je čas začít si plnit sny. Konečně jsem pochopila, co je mojí skutečnou vášní. U čeho relaxuji a co mě fakt baví.

A i díky tomu teď ve svém volném čase věnuji spoustu času vzdělávání sebe sama místo sezení u televize a sledování zpráv nebo seriálů. Prošla jsem řadou odborných kurzů věnující se stylingu a make-upu (ať už to byl speciální kurz zaměřený na fotomake-up, svatební make-up nebo hair design). Naučila jsem se investovat sama do sebe. Objevila kouzlo online kurzů, díky kterým studuji a tvořím doma po večerech nebo o víkendech pod vedením profíků.

Michala Merinska

A to mě nyní odlišuje.

Aktuálně se ve volném čase věnuji online kurzu Život na pravé straně, který vede velmi zkušený podnikatel Jirka Mazur. Jsem ráda, protože je to táta Stáni Mrázkové, která mi svého „bohatéto tátu“ tak na chvíli půjčila. Díky Stáně a jejímu kurzu Podnikání z pláže se mi podařilo rozjet svoje osobní internetové stránky a nastavit si systém tak, abych mohla ženám, dívkám a slečnám k jejich kráse pomáhat ve dne i v noci.

A s Jirkou teď pracuji na tom, jak pozměnit moje manažerské přemýšlení a přesunout je trochu směrem na pravou stranu.

Nejen štětce, ale hlavně komunikace je základem úspěchu

Se svými klientkami na poli krásy, líčení a stylingu jednám opravdu tak, aby byly spokojené. A nejen v momentě, kdy je líčím. Naučila jsem se individuálnímu přístupu k lidem a nyní vidím, že se mi vyplácí nejen na poli manažerském.

To, že se umím správně zeptat, pozorně poslouchat a jsem empatická k potřebám žen, které za mnou chodí, mi pomáhá k tomu, že se ženy cítí skvěle a z našeho sezení nebo focení si odnesou nejen hezké fotky, ale mnohdy i povzbuzení, rady a tipy jak se svojí krásou pracovat. Jak se umět rozzářit a jak podtrhnout své jedinečné rysy. A pak mě samozřejmě rády doporučí dál.

V čem jsem jiná? Nemusím, CHCI a dělám to s láskou

Nechci mít salón. Nechci se zaměřovat jen na jednu oblast v líčení.

Chci hlavně ženám POMÁHAT. Chci, aby kolem mě byly sebevědomé ženy, které se líbí samy sobě. Které se rády dívají do zrcadla a mají se rády. Protože když budou tyto ženy zářit, bude zářit i svět okolo. Přece jen fráze „za každým úspěšným mužem stojí úspěšná žena“ má něco do sebe.

Se svojí vášní jsem se začala dělit s okolním světem ne primárně kvůli penězům, ale kvůli seberealizaci. Musela jsem zpočátku překonat strach a obavy z toho, že moje okolí, přátelé ani lidé v práci moji vášeň a zábavu nepochopí. „Cože? Manažerka se štětcem v ruce? Co je to za blbost? Asi ses zbláznila, ne? Co blbneš?“ Víc takových poznámek jsem slýchala.

Dnes mi už nevadí, dělám co mě baví a komu se to nelíbí, nemusí se na to přece dívat. Nikoho nenutím.

Svoji vášeň jsem od začátku pojala jinak. Přestala jsem se honit za získáváním kontaktů a telefonováním do různých svatebních nebo fotografických salonů, aby mě propagovaly. Přestala jsem od klientek vyžadovat další doporučení a telefonní čísla na jejich kamarádky.

Uchopila jsem to prostě netradičně

Rozhodla jsem se sdílet se ženami to, co znám přes moje internetové stránky. Přes příběhy, články a myšlenky, které mě při práci s nimi napadají. Napsala jsem eBooky, které ženám pomáhají pohled na svoji krásu změnit. Připravila jsem pro ženy a dívky Kuchařku líčení, aby se mohly k tipům a trikům vracet v pohodlí domova a opakovaně. Přišlo mi to jako správná cesta k tomu, pomoci většímu množství žen.

Tím se odlišuji od ostatních vizážistek. Krása totiž není POUZE o barvách, make-upu a tom, co si zrovna obleču na sebe. Po pravdě, jsou ženy, které když si na sebe oblečou pytel, budou stále krásné.

Krása z nich totiž září.

A aby žena zářila, je to kombinace vnitřní krásy, způsobu přemýšlení a sobě samotné a o péči, kterou věnuji té vnitřní kráse. A v tom ženám umím pomoci a umím jim ukázat ten správný směr.

Co si zatím odnáším od Půjčeného bohatého táty? 13 Tajemství!

A nyní v kurzu Jirky Mazura zjišťuji, že mám vlastně za sebou první krůčky v podnikání. A že je dobré pracovat na tomto konceptu dál a rozvíjet ho.

A co dalšího si musím často připomínat a pracovat na tom a co může inspirovat i vás? Prozradím vám tři tipy z Jirkova tajemství, která můžete ve svém životě a třeba i v péči o sebe sama OKAMŽITĚ použít taky:

ČAS je o tady a teď, nikoliv o tom, až někdy, až pak…

Neodkládejte. Nečekejte s péčí o sebe na AŽ. Začněte s malými krůčky a změnami DNES a pokračujte každý další den. Jedině tak se vám podaří vaši krásu opravdu rozzářit. AŽ totiž často znamená NIKDY.

Kam zaměřujete svou pozornost, tam to roste…

Proto se naučte dívat se na sebe do zrcadla pozitivníma očima. Přestaňte hledat nedostatky na své pleti, v rysech nebo na postavě. Zaměřte se na to, co vás dělá krásnou a jedinečnou. Neříkám tím, že na tom, s čím nejste spokojená, máte přestat pracovat. Vůbec ne! Ale nedělejte z toho středobod vašeho vesmíru a nekazte si tím náladu. Máte spoustu jiných předností!

Jak myslíme a přemýšlíme, tak se máme…

Buďte na sebe hodná. Naučte se mít ráda. Dívejte se na sebe do zrcadla s láskou a obdivem. Vaše krása začne jen zářit. Naučte se pak už jen pár malých triků v líčení nebo oblékání a budete se cítit jako královna.

Vím, že se moje role v životě nyní mění

Na otázku, co si vyberu dál, nemusím svým klientkám příliš odpovídat. Vidí to na první pohled samy. Za dva měsíce se mi narodí syn a moje role se z manažerky v nadnárodní korporaci přesune jinam. Blíž k srdci. A u toho srdce je i moje vášeň, takže se těším, jak v nové etapě života tyto dvě role spojím.

Proto teď na své cestě přemýšlím, jak ještě víc pomoci vám, milé čtenářky, k tomu, aby ta vaše krása jen vzkvétala. Budu ráda, když mi napíšete a řeknete si samy, co vám chybí a s čím vám můžu pomoci.

Vím, že mám ženám co předat a vím, že jim to předat umím. A moc se na to těším a jsem ze srdce za tuto příležitost vděčná.

s láskou Michala

Michala Měřínská

Pomáhám ženám objevit krásu uvnitř sebe samotné a ukazuji jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše. Jsem maminka jednoho malého prince, partnerka, bývalá manažerka s více jak desetiletou praxí, make-up artistka a stylistka, nadšená cestovatelka a propagátorka vědomé ženské krásy.

Napsala jsem o vědomé ženské kráse knihu Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provedu ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Napsala jsem pro ženy také eBook Dokonalé líčení krok za krokem a eBook o Kouzlech oblékání. Články a inspiraci k ženské kráse najdete i na blogu Magicky ženská.

V momentě, kdy jsem se stala maminkou, pochopila jsem, že je to s péčí o sebe v roli maminky trošku jinak, než dřív. Jak o sebe vědomě pečovat i s dětmi za zády učím maminky v online kurzu Magicky ženská maminka

Více o mém příběhu se dozvíte zde >>

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře