MICHALA MĚŘÍNSKÁ

„Učím ženy, jak změnit postoj k vnímání ženské krásy a ukazuji jim, jak rozzářit svoji vnitřní krásu a projevit ji i navenek díky vědomé péči o sebe, líčení a oblékání.“

Autorka knihy Magicky ženská

Kniha inspirovala už více než 14 500 žen a pomohla jim nastartovat zásadní životní změny v péči o sebe. Ukázala jim cestu, jak se cítit sebevědoměji, žensky a jak si začít plnit sny.

Autorka projektu Magicky ženská

Jehož cílem je podpořit sebedůvěru, spokojenost a krásu žen, aby okolo sebe šířily pozitivní energii do svých rodin a dělaly tak svět krásnějším místem pro život.

Maminka, partnerka, nadšená cestovatelka...

a propagátorka vědomé ženské krásy. Hlavně jsem žena, která ukazuje ostatním ženám, jak své kráse každý den věřit a vědomě ji žít.

Jak to celé začalo?

Zvu vás na cestu a povím vám svůj příběh

Chci, abyste se se mnou na chvíli podívala do Indonésie. Zvu vás na cestu na druhou stranu světa. Píše se rok 2013 a vy stojíte na vrcholu největší budhistické stupy na světě na ostrově Jáva.

Právě vychází slunce a jemný opar nad zelenou džunglí objímá majestátné sopky a hladí zvony posvátné památky Borobudur. Ve vzduchu cítíte vlhko a teplo, jak vás první sluneční paprsky lechtají na tváři. A pak se podíváte před sebe a upoutá vás docela obyčejná holka. Holka s dlouhými tmavými vlasy, co se hned kousek od vás s hlavou zakloněnou k obloze usmívá a po tváři ji při tom stékají slzy jako hrachy.

Ta usměvavá holka jsem já. A právě jsem si splnila sen. Stojím tu sama. Před pár měsíci se mi zhroutil svět. Moment, kdy jsme si po dvanácti letech řekli, že to nejde dál, se mi navždy vryl pod kůži. Rozpad vztahu, o kterém si 12 let myslíte, že je ten pohádkový a navždy, bolí dlouho. Přesto tu teď jsem a vím, že tento okamžik mění vše.

I přes bolest tento okamžik mění vše

U srdce mě píchne vzpomínka na dny, kdy mě ranní zvonění budíku přivádělo k šílenství a kdy se mi na sebe ráno nechtělo ani podívat do zrcadla. Říct sama sobě, že mi to sluší? Cože? Taková samochvála? To snad ne... Péče o pleť pro mě byla nutností, která mě zdržovala, o svoje tělo jsem se starala hodně povrchně a lila do něj litry alkoholu, abych se odreagovala. Jediné, co jsem měla fakt vždycky ráda, bylo líčení.

Celý můj život se v té době točil kolem práce, na nic jiného moc času nezbývalo. Nebo jsem si to alespoň myslela. Snídani jsem do sebe hodila až v práci, v práci jsem trávila 10-12hodin denně, o práci jsem mluvila když jsem přišla domů. Času pro sebe a partnera jsem měla žalostně málo a raději jsme se ve volných chvílích vydali za zábavou s  přáteli.

Seberealizace a tvoření, které jsem jako malá milovala, jsem nevědomky někam hluboko pohřbila. Stále mi vnitřně něco chybělo, ale nevěděla jsem, co. A o to víc se snažila získat ocenění tam - ve světě venku. V práci a v očích ostatních.

Jak jsem byla slepá

Dneska se vůbec nedivím, že se náš vztah rozpadl a já svobodná, bezdětná a v téměř třiceti letech podepisovala sama papíry na hypotéku a kupovala byt. Výčitky svědomí, slzy, vztek. Spousta emocí a taky uvědomění.

Na oko úspěšná a spokojená, uvnitř zlomená, ne dost dobrá a odpojená sama od sebe. Odpojená od lásky k sobě, od své vnitřní ženské krásy a od energie, kterou my ženy v sobě máme. Energie, kterou věnujeme tak často ostatním a na sebe samotné zapomeneme.

A tak se tam nahoře ponořená do oparu indonéské džungle nadechnu, postesknu si a zpětně svému starému JÁ s tou zakloněnou hlavou poděkuji. Tak moc byl pro mě tento zlom zásadní.

Podívala jsem se pravdě do očí. Uvědomila jsem si, že jen já sama můžu za to, jak můj život vypadá. Rozchod mě donutil vrátit se sama k sobě. Uvědomit si, jak se sama k sobě chovám a jak se mám skutečně ráda. Začala jsem znovu hledat, co mám ráda, co mi dělá radost a čím chci dělat radost světu já. A tato cesta do Indonésie, ta mění vše. Navždy.

Už život nenechám protékat mezi prsty

Už ne! Začala jsem jinak a už několik let žiju jiný život. Poslouchám své srdce, dělám, co mě baví a naplňuje a spojuji dohromady své dary. Cit pro krásu a barvy, nadšení pro štětce i dlouhé šaty a ženské oblečení, cit pro ženskost, umění naslouchat a klást ty správné otázky, a taky vyprávět příběhy a psát o nich. 

Ukážu i vám, že být ženou je dar a že vědomá ženská krása není žádná malichernost, ale základní ženská potřeba.

Ano, jsem snílek. Sním o krásnějším světě.

Pomůžu vám zažehnout jiskru krásy ve vás samotné. Pomůžu vám udělat krok ke spokojenějšímu životu, přestat se trápit pochybnostmi o vzhledu, přestat se užírat myšlenkami, že na to nemáte a že ostatní ženy jsou hezčí než vy.

Sním o tom, že každá žena v sobě zapálí ten ženský oheň krásy a její ženskost a krása budou zářit daleko do jejího okolí.

Spojit vnější krásu s vnitřní krásou ženské duše a dělat svět krásnějším

Možná se na tu holku, co má slzy v očích a úsměv od ucha k uchu teď koukáte a vrtíte hlavou. Ale jsou to právě sny, co mě vedly k tomu, věnovat se o návratu z Indodésie při náročném manažerském zaměstnání ještě studiu make-upu a stylingu.

Za ty roky už jsem potkala a nalíčila stovky žen při líčení v atelierech, osobních kozultacích nebo na svatbách a ukázala jim, jak se jejich obličej díky jemnému dotyku make-upu a barev rozzáří. Právě snění mě vedlo k tomu, setkávat se s ženami a odhalovat v jejich šatních skříních příběhy jejich vztahu ke kráse.

Ve své více jak desetileté leté praxi na manažerských pozicích a v praxi make-up artistky a stylistky jsem potkala osobně stovky žen a viděla, co se jim honí hlavou v oblasti sebevědomí a krásy. A spoustě z nich jsem pomohla na svých konzultacích nebo v online kurzech změnit pohled na sebe samotné a žít tak spokojenější život. Teď ráda pomůžu zvýšit sebevědomí i vám.

A byly to právě sny, co mě hnaly vpřed při psaní knihy o vědomé ženské kráse, která dnes už tisíce žen hladí po duši.

Pořád jsem ta usměvavá holka, co jste ji potkala tam na výletě v Indonésii. Dnes už jsem navíc i spokojená manželka, maminka dvouletého malého prince, nadšená propagátorka vědomé ženské krásy a hlavně žena, která má radost, když se sama v sobě cítí spokojeně a ví, že jí to sluší, ať vypadá jakkoli.

Jsem žena, která žije svůj sen a svoje poslání. A možná právě teď prožíváte chvíle, kdy vás pohled na sebe samotnou netěší, kdy na péči o sebe nemáte čas a trápíte se tím, jak se sama sobě vůbec líbit.

Jsem ráda, že jste tu. Jste tu správně.