10 dost dobrých důvodů, proč jsem napsala knihu o ženské kráse

O tom, že jednou napíšu knihu, jsem mluvila zhruba posledních deset let. Knihy miluju od malička. Když pod vánočním stromečkem kniha chybí, brečím. A když si přivoním k nové knize, zavřu oči a vnímám jen tu vůni nového papíru. Proč jsem napsala knihu o ženské kráse a jak může pomoci i vám? Čtěte dál, pochopíte.

Na smrtelné posteli nechci ničeho litovat

V mém životě nastal moment, kdy jsem se zkrátka rozhodla, že si zasloužím plnit si sny a že nikdy nechci litovat toho, že jsem něco v životě nezkusila. Že si na smrtelné posteli zkrátka nechci nic vyčítat.

Vždycky jsem měla tajný sen držet v ruce tu svoji papírovou

Jenže o čem by byla?

Kdysi jsem si myslela, že sepíšu veselé a neuvěřitelné příběhy z call center, protože těch jsem zažila za svoji praxi skutečně požehnaně. Ale nechávala jsem to klasicky na „až pak“ a jen tak o tom tlachala. Skutek utek.…

Možná kdybych tehdy věci neodkládala, mohla to už být minimálně trilogie 🙂 Prostě něco jako Harry Potter.

Ale pak to přišlo jako blesk z nebe. Jakmile jsem si uvědomila, čím chci pomáhat dělat tento svět krásnější, byla tady. Myšlenka napsat knihu o ženské kráse. Přišla ke mně hned, když jsem si uvědomila, že je mou vizí podporovat krásu žen a provázet je světem ženské krásy. Jen jsem nevěděla, kdy přijde moment samotné realizace.

knihafoto093

Budu požárníkem! Ehm teda SPISOVATELKA

Přišlo to v zimě minulého roku. V únoru. Po velkém stěhování do nového bytu jsem si konečně sedla na naši sedačku s voňavým horkým čajem v ruce a podívala se z okna na tu zasněženou romantiku.

A rozhodla se, že je čas.

Že nastal den D

Rozhodla jsem se, že jsem připravená se do toho pustit. Jsem připravená sdílet svůj příběh, svoje držkopády, svoje hnusný myšlenky, které moji krásu dřív doslova užíraly.

Ano, cítím, že teď už je můžu pustit ven. Cítím, že můžu pomoci jiným ženám, protože v tom rozhodně nejsem sama. Každá z nás zná ty momenty, kdy myšlenky v hlavě běhají jak splašení býci a jedna přes druhou řve:

„Nejsi dost pěkná“

„Jsi tlustá.“

„Ty teda vypadáš.“

Svoji knihu Magicky ženská jsem psala s vizí, aby vám byla milou průvodkyní ve světě krásy, ke které se čas od času vrátíte pro inspiraci. Stavěla jsem hlavně na svém příběhu, který jsem na cestě za krásou ušla, protože jsem se sama přesvědčila, že skutečné příběhy inspirují. Třeba se i vy v tom mém občas najdete. Třeba i vám můj příběh pomůže pochopit, že na to nejste sama.

V některých místech se v knize svlékám „dost do naha“, ale cítila jsem, že je to tak správně. Cítila jsem, že není třeba se dělat lepší, než jsem.

Můžu vůbec já napsat knihu?

Možná mě na chvíli přepadly pochybnosti. Bude to někdo číst? Bude to někoho zajímat?

Můžu vůbec já napsat knihu?

Ale když se při psaní těchto řádků podívám na ten náš malý oddychující uzlíček lásky, co mi spí na břiše a usměju se. Ano, můžu napsat knihu. Ženská krása si přece knihu zaslouží. Můžu sama sobě dovolit splnit si i tento sen.

Kniha Magicky zenska

Proč jsem napsala knihu o ženské kráse?

Podělím se s vámi o svoje důvody, o ty nejdůležitější:

 • 1
  Protože mě to napadlo a protože věřím tomu, že NIC ani žádná naše myšlenka na tomto světě není náhoda.
 • 2
  Protože se s ženami často potkávám na osobních konzultacích, při líčení na svatby nebo při focení a na vlastní oči vidím tolik bolesti. Tolik pochybností o sobě samotné. Tolik podceňování sebe sama. Tolik kritiky a myšlenek „nejsem na to dost dobrá“.
 • 3
  Protože vím, že každá z nás touží po tom, líbit se sama sobě i okolí. Ale spousta žen se to bojí pravdivě přiznat.
 • 4
  Protože vnímám, kolik žen se na sebe do zrcadla nerado dívá. Protože cítím ty mraky nejistot, které o sobě, své kráse a vzhledu spousta žen má.
 • 5
  Protože jsem stoprocentně přesvědčená, že každá žena umí být krásná a každá žena může být krásná, pokud to sama sobě dovolí.
 • 6
  Protože vím, jak spoustě žen k jejich kráse pomoci. Protože jsem sama prošla cestu, na níž jsem dokázala myšlenky o své vlastní kráse přepsat. Uvědomuji si, že to není lehké, ale stejně tak vím, že každá z nás je natolik silná, aby tento vnitřní přerod v krásnou bohyni zvládla.
 • 7
  Protože jsem se několikrát přesvědčila, že vnitřní a vnější krása jdou ruku v ruce. A protože bych si přála, aby ženy nepodléhaly neustálému tlaku na dokonalost a bezchybnost, ale aby pochopily, že krása začíná dál než u make-upu. Make-up a oblečení jsou její důležitou součástí, ale bez vnitřního světa krásy ta vnější krása nestačí.
 • 8
  Protože ze své praxe znám spoustu jednoduchých triků, jak si péči o sebe, líčení i oblékání skutečně užívat každý den.
 • 9
  Protože jsem už spoustě žen pomohla tu jejich krásu probudit a ony se dnes cítí zkrátka líp a víc žensky.
 • 10
  Protože cítím, že tohle je pro mě ta správná cesta, jak být tomuto světu užitečná. Protože jsem sama na své cestě životem potkala několik lidí, díky kterým se můj život začal ubírat jiným a lepším směrem, a protože i já věřím, že myšlenky v této knize mohou třeba právě VÁM pomoci vnímat svoji krásu jinak a s láskou.
Chci vás naučit najít svoji vnitřní krásu a spojit ji s tou vnější. Ukázat vám, že v kráse nic není buď anebo, že se skutečně můžete cítit dobře, být jemně nalíčené a šmrncovně oblečené, aniž byste tomu věnovaly hodiny času v koupelně nebo vysoké sumy peněz.

Do knihy jsem dala srdce

Střípky svého vlastního příběhu a cesty ke kráse, protože ta byla taky docela krkolomná.

A pak taky spoustu vyzkoušených tipů, rad, nápadů, které sama používám v péči o sebe, v líčení, oblékání a které předávám zatím dál prostřednictvím osobních schůzek s klientkami nebo ve svých článcích.

Ale v knize je víc. Když budete číst i mezi řádky, každá si tam najde ten svůj příběh a vlastní cestu ke kráse. A to je hlavní poselství knihy.

A pokud pomůže kniha alespoň jedné jediné ženě k uvědomění si vlastní krásy, mělo to všechno smysl.

Kniha o vědomé ženské kráse právě slaví své 1. narozeniny a moje přání se za ten rok nezměnilo!

Přeji si, aby se vědomá ženská krása šířila světem dál jako lavina 🙂

A tak vám chci dát knihu
Magicky ženská jako DÁREK.

Vím, že vám kniha přinese inspiraci nejen k péči o svou pleť, líčení a oblékání, ale hlavně vás zavede do hlubin vaší duše, odkud vaše krása vyvěrá.

Získejte knihu zdarma jen za poštovné.
Dárky rozdávám do neděle 6.8. do půlnoci, to už je jen

Michala Měřínská

Pomáhám ženám objevit krásu uvnitř sebe samotné a ukazuji jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše. Jsem maminka jednoho malého prince, partnerka, bývalá manažerka s více jak desetiletou praxí, make-up artistka a stylistka, nadšená cestovatelka a propagátorka vědomé ženské krásy.

Napsala jsem o vědomé ženské kráse knihu Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provedu ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Napsala jsem pro ženy také eBook Dokonalé líčení krok za krokem a eBook o Kouzlech oblékání. Články a inspiraci k ženské kráse najdete i na blogu Magicky ženská.

V momentě, kdy jsem se stala maminkou, pochopila jsem, že je to s péčí o sebe v roli maminky trošku jinak, než dřív. Jak o sebe vědomě pečovat i s dětmi za zády učím maminky v online kurzu Magicky ženská maminka

Více o mém příběhu se dozvíte zde >>

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře