KRÁSA očima fotograf-ky: Jsme tak krásné, jak samy sobě dovolíme

Focení. Často noční můra pro velkou spoustu žen. A přitom se může stát nádherným a moc příjemným splněným snem.

Námět na tento rozhovor mi přišel v pauze po líčení klientky, kterou jsme měly s Katkou na líčení a pak focení. A jsem moc šťastná, že vám díky němu můžu přiblížit pohled fotografky, která fotí s láskou a umí s vámi udělat zázraky. Na fotkách vás vaše krása mnohdy opravdu překvapí.

Vím to sama. Od Katky jsem se nechala fotit už třikrát 🙂 Jak na své stránky, tak s těhotenským bříškem a naposledy s malým přírůstkem do rodiny. A z fotek jsem nadšená.

Katka Tůmová se věnuje focení v podstatě od mala, ale profesionálně více jak 6 let. Mezi její klienty patří zejména mladé rodiny s dětmi nebo ženy v očekávání, páry, ale v poslední době ji oslovují ženy, které chtějí fotografie buď pro své potěšení, radost nebo pro prezentaci sebe a svých aktivit/práce/poslání na internetu, na svých webových stránkách.

kATKA

Spolupracujeme s Katkou více jak třičtvrtě roku a za tu krátkou dobu jsme společně přišly na to, jak důležité je pro ženu být sama sebou, nechat se opečovat, být v bezpečném prostředí a jak jí udělá dobře, když je nalíčená podle toho co jí sedí a pak je zvěčněná okem Katky.

Katko, co ženy nejčastěji přiměje k tomu za tebou přijít a nechat se vyfotit?

Výzva a velká odvaha 🙂 Ne, opravdu je to tak, ženy se v podstatě nerady fotí, ale vědí, jak moc důležité je mít pěknou fotku sebe sama. Zejména jde o ženy, které mají své podnikatelské záměry, prezentují se na webech a sociálních sítích a moc dobře vědí, že svou kvalitní fotografií, na které jsou takové jako ve skutečnosti vypadají, mohou své služby nebo aktivity lépe prodat.

Všichni milujeme přirozenost ne přetvářky ani masky, proto i já ženy fotím takové jaké jsou, ve své přirozené kráse.

Většina žen, se kterými se potkávám, se nerady fotí. Často si říkají, že si fotky nechají udělat AŽ někdy. A často to znamená spíš NIKDY. Co si o tom myslíš ty? Je to pravda nebo se mýlím?

Je to tak, ty “ažpaky” známe asi všichni a nemusí se jednat o ženy a focení 🙂 je to ve spoustě oblastech, ale jak už jsem zmínila, ženy jsou nesmírně odvážné a jdou do akce, do výzev i takových jako je nechat se fotit. Dívat se do objektivu před někým, koho sotva znají. Za to jim patří za mě velký dík!

Co pro tebe osobně znamená „ženská krása“?

Žena je natolik krásná, kolik sama sobě dovolí. Každá z nás je krásná, máme svou vnitřní krásu, která se ukazuje navenek. Ženská krása je pokud žena září, je v souladu sama se sebou. Je spokojená s tím, jaký má život, má jiskru. To vše se odráží na ženské kráse.

Krasa ocima fotografky

vidím ženu jinak než ona sebe vídá každý den v zrcadle

Vidím velké rozdíly mezi ženami, které nepřijaly sebe sama a které se mají rády takové jaké jsou. A doufám, že mi rozumíš, že tu nemluvím o nějakém tom kile navíc nebo větším nosu. Je to o celku, o celkovém stylu života a o přístupu.

Jak ženskou krásu vidíš za objektivem fotoaparátu?

Zkrátka jí tam vidím, vidím ženu jinak než ona sebe vídá každý den v zrcadle. Dívám se na ní z úhlů, ze kterých ji vidí ostatní, takovou jaká je. Krásnou.

Občas, když je příležitost, a u focení je i kamarádka nebo partner ženy, prohlížíme si náhledy fotek a žena si není jistá tím jak vypadá – jen tak pro odlehčení ukážu náhled i jejímu doprovodu a zeptám se, co si o tom myslí. Pokaždé je odpověď – wow, nádherná, přesně takto tě vidím/znám – TO JSI TY!

Mezi mé klientky často patří i náctileté holky, kterým maminka zajistí focení, protože vidí, jak se její dcera zbytečně trápí nad tím jak vypadá a má nízké sebevědomí. Po focení mi pak chodí nádherné zpětné vazby o tom, jak dojemné bylo, když dcera říká, že nevěděla, že takhle vypadá a jak se sama sobě na fotkách líbí. Víš, jaký to má pak obrovský dopad na její život! To je nádherný, dojímám se nad tím.

Co je pro tebe u focení nejtěžší?

Uvolnit ženu, která se nemá ráda. Teď mi z té věty není úplně dobře, ale je to tak. Je nesmírně těžké naladit se na vlnu té ženy, která přede mnou stojí, za kterou vidím její životní příběh, její starosti a hlavně jejího kritika vůči sama sobě. Přijde mi to až líto, ale to je pro mě nejtěžší na celém focení.

Krasa ocima fotografky

Jak docílíš toho, aby se žena před fotoaparátem uvolnila? Přece jen my „obyčejné smrtelnice“ nejsme profi modelky a často máme pocit, že stojíme jak tvrdá Y.

Focení je proces – nejenom, že ženu poznávám skrz naší komunikaci při domlouvání termínů, představy focení apod., ale při našem setkání ji pozoruji, nacítím se na ni, povídám si s ní o běžných věcech, o tom co má ráda, co ji baví a pozoruji u čeho se uvolní – to jde hned vidět – uvolní se v obličeji.

Při focení je to o komunikaci, celou dobu povídáme, navádím ji, jak si stoupnout/sednout, tak aby vynikla v tom nejlepším úhlu, průběžně ji ukazuji ve foťáku naši společnou práci a konzultujeme. Pokud fotíme pro business, navodím atmosféru toho, že jsem její klientka a snažím se, aby mi svým tělem a tím, co vyzařuje ukázala to, co chce klientkám sdělit.

Co ženy na výsledných fotkách nejčastěji překvapí?

Že jsou tak krásné.

Považuji focení žen za velmi důležité v různých fázích jejich života. Je to překvapivé, ale kvalitní snímek může ženě nesmírně zvednout sebevědomí a posunout ji v životě. Měla jsem několik klientek, které se mi svěřily, že chtějí pro sebe fotky protože měly například manželskou krizi a chtěly sobě udělat radost.

Na co by podle tebe měla žena před focením myslet, aby na fotkách vypadala dobře? Jak se připravit?

V podstatě není potřeba nijak – jen by se asi neměla jít fotit pokud je v těžké životní krizi. Na fotkách to bude poznat a ona pokaždé, když se na ně podívá, tak si na tu životní etapu vzpomene. I po 20ti letech.

den pro vas Katka Misa

Jak často spolupracuješ s vizážisty?

Méně než bych chtěla 🙂 Jsem ráda naši společnou spolupráci. Jsi přesně žena, se kterou mě baví spolupracovat. Mohu se na tebe perfektně spolehnout, že při líčení žen na focení budeš líčit citlivě pro ženu, přesně podle toho, co jí skutečně sluší. Zároveň to je foto make-up, ale i tak může žena odejít po focení a líčení domů a nemusí odličovat vrstvy nepadnoucího líčení. Líčíš ženu tak, aby to stále byla ona. To se mi na tvojí práci líbí.

Přeju si, abychom mohly spolupracovat více, tzn. více klientek nemělo obavy z toho, že jim někdo nalíčí na obličej to, co k nim nejde… já tomu říkám “tovární líčení”. Sama bych do ničeho takového nešla, hodně si vybírám s kým spolupracuji.

A jak to máš se svojí krásou ty? Jak ty sama pečuješ o svoji pleť a jak se v běžném dni líčíš?

Moje životní cesta fotografky a focení žen je mi velkým zrcadlem k sobě samé, ke své kráse. Děkuji za ní. Mám teď krásné období v očekávání miminka a já si nikdy nepřipadala krásnější 🙂 /pozn. rozhovor vznikl v době těhotenství Katky/

O pleť se starám více v posledních letech, od střední školy jsem se lehce líčila a to mi zůstalo dodnes. Nikdy jsem však nebyla ampulková a vodičková královna s plným šuplíkem mastiček, mazátek, stínů a rtěnek. Mám od všeho, jen co potřebuji. Kvalitný make-up, pudr, tvářenka, stíny, tužka na oči a řasenka. Kvalitní odličovadlo – jedno na vše a kvalitní krém. Tělo si mažu kokosovým olejem. Trochu ujíždím na růžových lacích na nehty, těch není nikdy dost a těch mám celou barevnou růžovou škálu 🙂

A aby tento rozhovor pro vás nekončil JEN TAK, připravily jsme pro vás s Katkou opravdu nevšední a úžasný zážitek.

3sipky-dolu-cervene

Více se o něm dozvíte TADY >>

Kársa ocima fotografky

Více o Katce a její práci najdete na jejím webu www.fotograf-ka.cz

Michala Měřínská

Pomáhám ženám objevit krásu uvnitř sebe samotné a ukazuji jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše. Jsem maminka jednoho malého prince, partnerka, bývalá manažerka s více jak desetiletou praxí, make-up artistka a stylistka, nadšená cestovatelka a propagátorka vědomé ženské krásy.

Napsala jsem o vědomé ženské kráse knihu Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provedu ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Napsala jsem pro ženy také eBook Dokonalé líčení krok za krokem a eBook o Kouzlech oblékání. Články a inspiraci k ženské kráse najdete i na blogu Magicky ženská.

V momentě, kdy jsem se stala maminkou, pochopila jsem, že je to s péčí o sebe v roli maminky trošku jinak, než dřív. Jak o sebe vědomě pečovat i s dětmi za zády učím maminky v online kurzu Magicky ženská maminka

Více o mém příběhu se dozvíte zde >>

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře