Červená rtěnka, krása, sex a peníze. Jak to máte vy?

Když si představíte ženu a tato čtyři slova, možná se vám to v hlavě spojí v jedno.

Mrcha.

Ano, nebudeme si lhát. Krásná žena s červenou rtěnkou, která má ráda sex a peníze, prostě tuto představu v naší mysli často vyvolá. Ale je ta představa skutečně pravdivá?

Do minulého víkendu jsem dohromady nad těmito slovy často nepřemýšlela. Ale od soboty se jich ne a ne v hlavě zbavit. Proč?

Strávila jsem úžasný víkend v Beskydech. Jiný, než by se mohlo na první pohled zdát. I matka na rodičovské dovolené se totiž může účastnit setkání nadšených podnikatelů. Lidí, kteří do svých projektů dávají srdce a duši. Šedesát lidí s touhou měnit svět na jednom místě, se tak často nevidí.

A energie, která celým víkendem plula, se často nevidí už vůbec. Lidskost, nadšení, pokora.

Moc ráda trávím čas s lidmi, kteří mají sny, vize a plány a taky odvahu vykročit za nimi. Nesedí a nestěžují si na život, ale rozhodli se udělat ve svém životě změnu a vydat se na cestu, kterou mění ostatním životy.

Na tomto setkání mi běhaly myšlenky v hlavě jedna přes druhou, skákaly sem a tam, od tématu k tématu, ani jsem je nestačila zapisovat. S pokorou jsem přijímala vše, co ke mně přicházelo.

A najednou se objevila zdánlivě nesouvisející čtyři slova.

Červená rtěnka, krása, sex a peníze

Ale jen když se na ně podíváte blíž, dojde vám, kolik společných předsudků se kolem nich v našich životech a hlavách točí…

  • Peníze jsou špinavé, nerostou na stromech a kdo je má, tak je určitě někde nakradl.
  • O sexu se nemluví a nedělá se, maximálně za zavřenými dveřmi. Děti nosí čáp a maminka s tatínkem mu v tom jen pomáhají. Na veřejnosti se nelíbá, protože se to zkrátka nesluší.
  • Krása je povrchní a na vzhledu nezáleží, raději se uč, nestarej se o blbosti, ať z tebe někdy něco je.

Když jsem při sobotním dopoledním programu držela v ruce milion korun v hotovosti, přiznala jsem si upřímně, že mám ráda peníze. Přiznala jsem si, že mi peníze přinášejí svobodu dělat si věci po svém a nepromarnit jediný den mého života. Pomáhají mi plnit si sny a za to je mám ráda.

krasa sex a penize

Když jsme se pak bavili o tom, jak s podnikáním a penězi souvisí sex, uvědomila jsem si, kolik žen má k sexu negativní vztah a kolik žen se kvůli sexu trápí. Kolika ženám nesoulad v posteli nedovolí užívat si svoji krásu naplno. Nebudu lhát. Patřila jsem k nim. Moc dobře to vím, jaké to je, nemít na něj chuť a myslet si, že jsem divná.

Když jsem šlapala s Oliverem na břiše téměř pětikilometrovou túru z Pusteven dolů do hotelu Troyer, proběhla mi v hlavě představa hezké ženy s červenými rty. Co pro ostatní v jejich myslích často symbolizuje? Často vypočítavost, lacinost, zlatokopectví.

A pak jsem si to spojila a na chvíli jsem se lekla.

Červená rtěnka, krása, sex a peníze…

Ano, vždyť já to všechno mám ráda!

A nepřipadám si jako mrcha. Ani jako laciná zlatokopka nebo nafintěná husa. Kdyby mi někdo před třemi lety řekl, že to takto přiznám veřejně, poslala bych ho nejspíš k Chocholouškovi.

A tak mě to donutilo k zamyšlení, proč to teď je jinak. Co se uvnitř změnilo? 

Jak jsem si tak v klidu a v pohodě šlapala beskydským lesem a zapadalo slunce, uvědomila jsem si, jak mocné slovo všechna ta předchozí spojuje.

Strach

Strach z toho, že:

  • Když ostatní budou vědět, kolik máme nebo nemáme peněz, nebudeme pro ně dost dobré. Když jich máme moc, pomluví nás a budou řešit, kde jsme k nim přišly. Když jich budeme mít málo, pomluví nás nejspíš stejně.
  • Když ostatním přiznáme, že máme rády sex, dost často si z nás okolí začne utahovat, že jsme nymfomanky. Žádná žena o tyto komentáře nestojí. A tak se o sexu zkrátka nebavíme. Často ani s partnerem to neumíme. Máme strach, a tak to raději nezkoušíme.
  • Když přiznáme, že je pro nás důležité, cítit se krásná, okolí nás velmi často hodí do šuplíku „namyšlená pipinka“. Bohužel. Někdy z této představy mají ženy takový strach, že raději samy sebe přesvědčí, že jejich vlastní krása pro ně není důležitá a přestanou o sebe pečovat.
  • A nakonec? Červená rtěnka. Ta je třešničkou na dortu, zvaném předsudky. Červená rtěnka je symbolem ženskosti a ano, působí vyzývavě. Ženy na ni potřebují často sebrat odvahu a zahodit strach, aby si ji na rtech skutečně užily.

krasa-sex-a-penize

O těchto slovech se ve společnosti často nemluví

Neukazujeme si výplatní pásky ani kolik máme na bankovním účtu (často o tom neví ani náš partner). Běžně si nepovídáme o sexu a často na tom krachují naše vztahy. Často se ani nebavíme o tom, proč chceme být krásné a že je to pro nás důležité.

Zkrátka tato témata jsou pro naše rozhovory často tabu. A to takové, že se o nich bojíme přemýšlet i samy ve své hlavě.

Krása, peníze a sex mají obrovskou moc. Jsou energií, která má moc měnit v našem životě věci, energií, která přináší změny, energií, která nám dává sílu. A tak si ji užijme, žijeme jen jednou!

A tak jsem si v klidu beskydských lesů při zapadajícím slunci uvědomila jedno. Za poslední tři roky se toho změnilo hodně. Přestala jsem mít strach z toho, co si o mně myslí ostatní. Přiznala jsem si upřímně, co si sama o sobě myslím já. Začala jsem se s nadšením bavit i o těch čtyřech zdánlivě nesouvisejících slovech – červená rtěnka, krása, sex a peníze.

Jednám navzdory svému strachu. To se změnilo. To je to hlavní, co mě posunulo dál. V kráse, v penězích, v prožívání sexu i v tom, jak moc si užívám červenou rtěnku.

A tak bych si moc přála, aby vám tato čtyři slova taky dodala odvahu podívat se pravdě do očí a přiznat si, jak jste na tom vy sama.

Nestyďte se za to sama před sebou.

Přiznejte si strachy, které v souvislosti s těmito slovy máte ve své hlavě, a přivítejte je ve svém životě.
Jedině tak se s nimi můžete postupně začít loučit. 

Přeji vám, ať jim na rozloučenou zamáváte co nejdřív.

***

PS. A jestli cítíte, že by se vám na cestu hodila skvělá mapa a pomocník v jednom a ještě nemáte v knihovně první knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, tak je ten pravý čas si udělat radost. 

Máte chuť načerpat inspiraci a věnovat sama sobě skvělou energii? 

Michala Měřínská

Pomáhám ženám objevit krásu uvnitř sebe samotné a ukazuji jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše. Jsem maminka jednoho malého prince, partnerka, bývalá manažerka s více jak desetiletou praxí, make-up artistka a stylistka, nadšená cestovatelka a propagátorka vědomé ženské krásy.

Napsala jsem o vědomé ženské kráse knihu Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provedu ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Napsala jsem pro ženy také eBook Dokonalé líčení krok za krokem a eBook o Kouzlech oblékání. Články a inspiraci k ženské kráse najdete i na blogu Magicky ženská.

V momentě, kdy jsem se stala maminkou, pochopila jsem, že je to s péčí o sebe v roli maminky trošku jinak, než dřív. Jak o sebe vědomě pečovat i s dětmi za zády učím maminky v online kurzu Magicky ženská maminka

Více o mém příběhu se dozvíte zde >>

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře