Můj příběh

Jsem make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Jsem žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost.

Provázím ženy světem ženské krásy a ukazuji jim, jak spojit VNĚJŠÍ krásu s VNITŘNÍ krásou jejich ženské duše.

Hluboko v srdci věřím tomu, že když se krása každé z nás rozzáří, bude zářit celý svět. Vydejte se na cestu se mnou.

Můj příběh o cestě ke kráse, ženskosti a krásnějším světu

Dnes svoji krásu skutečně užívám. Umím si vychutnat svých nespočet tváří a podle nálady si vybírám, kterou chci světu ukazovat. Tu něžnou a romantickou, přirozenou nebo tu sexy? Rozhodla jsem se totiž, že moje krása bude mojí společnicí a mým věrným pomocníkem. A vy se můžete rozhodnout úplně stejně.

Dnes vidím krásu v sobě i kolem sebe už od rána.

Líbím se sama sobě, mám se ráda a vážím si sama sebe. Při pohledu do zrcadla se usmívám, mám pěknou pleť a díky tomu mi líčení zabere jen 5 minut denně.

Ve skříni mohu zkombinovat rychle všechno se vším a vždy se cítím pohodlně. Péče o sebe sama se stala přirozenou součástí mých každodenních rituálů, které si užívám s radostí. Dělám to, co mě baví. Líčím, tvořím a pomáhám dalším ženám se rozzářit. Mám spoustu plánů, snů a vždy si najdu čas pro sebe i pro své blízké. Mám krásný vztah a jsem opravdu spokojená.

Prostě žiju krásný život, ze kterého mám radost.

Ale vždycky to tak nebylo...

Ještě před pěti lety jsem žila o poznání jinak. Ranní zvonění budíku mě přivádělo k šílenství a ranní pohled do zrcadla jsem moc ráda neměla. I když líčení, barvy a tvoření miluji od malička, byla pro mě péče o pleť nutností, která mě zdržuje. 

Celý můj život se točil kolem práce, na nic jiného moc času nezbývalo. Nebo jsem si to alespoň myslela. Snídani jsem do sebe hodila až v práci, v práci jsem trávila 10-12hodin denně, o práci jsem mluvila když jsem přišla domů. Času pro sebe a partnera jsem tenkrát měla žalostně málo a raději jsme se ve volných chvílích vydali za zábavou s  přáteli.

Seberealizace a tvoření, které jsem jako malá milovala, jsem nevědomky někam hluboko pohřbila. Stále mi vnitřně něco chybělo, ale nevěděla jsem, co. A o to víc se snažila získat ocenění v práci. 

Dlouhodobý partnerský vztah se začal pomalu a tiše rozpadat. Neviděla jsem to…. 

Zásadní zlom nastal za dva roky.

To se  náš vztah rozpadl úplně. Po dvanácti letech jsme se vědomě rozcházeli s tím, že takto spolu už dál žít nemůžeme. Byla to pro mě velká facka. Facka, za kterou jsem až teď životu vděčná.

Sama, svobodná, bezdětná jsem v téměř třiceti letech podepisovala papíry na hypotéku a kupovala byt. Výčitky svědomí, slzy, vztek….

Ale zpětně svému starému JÁ nyní děkuji. Tak moc byl pro mě tento zlom zásadní.

Podívala jsem se pravdě do očí. Uvědomila jsem si, že jen já sama můžu za to, jak můj život vypadá. Rozchod mě donutil vrátit se sama k sobě. Uvědomit si, jak se sama k sobě chovám. Hledat, co mám ráda, co mi dělá radost a čím chci dělat radost světu já.

Myšlenky jsem si nejvíc urovnala na cestě po Indonésii, kam jsem se téměř na měsíc vydala sama splnit si sen. Stát na největší budhistické stupě na světe - Borobudur, na ostrově Jáva v Indonésii.

Zvládla jsem udělat velký krok do neznáma. A pak už jsem věděla, že bude všechno jinak.

Rovzpomněla jsem se na to, co jsem dělala ráda jako malá holka. Uvědomila jsem si, co mě skutečně baví a čím chci pomáhat ostatním a zároveň jak i sama sobě dopřát relaxaci. Po návratu jsem začala měnit svoje denní rituály. Začala jsem se mít víc ráda a velmi rychle jsem cítila změny sama na sobě. A chtěla jsem se o ně podělit s ostatními. 

Mojí vášní je krása.

Miluji líčení, trendy, oblékání. Zároveň mě léta na vedoucích manažerských pozicích naučila naslouchat lidem, umět předávat zkušenosti dál a podporovat lidi ve změně. 

Začala jsem pomáhat ženám vidět krásu v sobě i kolem sebe. Jak se na sebe dívat s láskou a radostí. Rozhodla jsem se ženy inspirovat, jak se jednoduše a přirozeně nalíčit a podtrhnout tak svoji přirozenou krásu. Jak najít svůj styl a líčit se srdcem, ne z povinnosti. Inspirovat je, jak se díky oblékání a stylu cítit pohodlně a přitom žensky. Jak zvýraznit svoje přednosti a umět svoji ženskost ukázat světu. 

Zároveň jsem Styling a Make-up začala intenzivně  studovat. 

Začala jsem se profesionálně věnovat líčení a stylingu a zajímat se o školení a osobní rozvoj nejen v tomto směru. Prošla jsem akreditovaným kurzem Stylisty ve Škole Stylu Backstage a rekvalifikačním vizážistickým kurzem v Make-Up Institute Prague. Spoustou videotréninků osobního rozvoje a sebe-poznání, kurzy informarketingu a podnikání. V make-upu se vzdělávám neustále – prošla jsem pokročilými kurzy Svatebního líčení, FotoMakeupu a Iconic Makeupu. Největším vzděláním je pro mě ale hlavně praxe. Každodenní líčení s vámi - ženami, které mě každý den učíte něco nového. A v neposlední řadě každodenní líčení mé nejlepší kamarádky – mě samotné.

Zjistila jsem, že každá z nás touží po tom být krásná. A cítit se výjimečně, žensky a přitom přirozeně. Líčení a oblékání jsou jednou z cest, jak můžeme svoji přirozenou krásu podpořit.

Mojí cestou je pomáhat všem ženám, aby se naučily svoji krásu líčením podtrhnout, nebály se najít samy sebe jak v líčení, tak ve stylu oblékání. Vím, že to pro spoustu žen není jednoduché a taky vím a jsem přesvědčená, že každá to dokáže. A ukáže sobě i okolí svoji krásu a sílu.

Líčení se pro mě stalo opravdu vášní.

A protože se o své myšlenky chci podělit s velkou skupinou žen, založila jsem projekt MakeUp for you, který má nyní stovky pravidelných čtenářek.

O tom, jak se mi podařilo změnit své denní rituály a dopřát mé pleti to nejlepší jsem napsala i ebook zdarma. A tvořila jsem dál eBooky o kráse a o líčení. eBooky, které ženám pomáhají dívat se na sebe s radostí a najít svoji ženskou krásu.

A mě pomáhají plnit si sny.

Možná i vy jste nyní v životním období, kdy okolo sebe moc krásy nevidíte. Možná hledáte inspiraci, jak najít sama sebe a jak svoji ženskou krásu podpořit. Možná že i vy máte otázky kolem líčení a péče o pleť. Proto jsem napsala kuchařku, která vám pomůže se jednoduše a rychle ve světe líčení zorientovat. Dostanete v ní jednoduché, ale funkční návody, jak s minimem prostředků dosáhnout maximum a rozzářit se. eBook Dokonalé líčení krok za krokem pro vás může být jednou z nejkomplexnějších lekcí líčení, kterou jste si kdy dopřála.

Mým snem je potkávat kolem sebe krásné, sebe-vědomé a spokojené ženy. Protože pak bude svět kolem nás krásnější.

Bude mi radostí vám být na této cestě průvodkyní. Pokud na těchto stránkách najdete kousek inspirace, bude to pro mě velká radost!

 Michala, průvodkyně na cestě za ženskou krásou

13 nestárnoucích zásad ženské krásy, které znala i Coco Chanel

Pojďme se seznámit v malém video medailonku

Propojme se i na Facebooku